Aktualności


MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE

2019-12-06

W dniu 4 grudnia odbyło się Mikołajkowe spotkanie dla dzieci z rodzin zastępczych zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „PEGAZ”. W spotkaniu brali udział pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dołączona galeria:

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIEMIKOŁAJKOWE SPOTKANIE

  ŻYCZENIA Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

  2019-12-03

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych chcielibyśmy życzyć wszystkim osobom niepełnosprawnym, a także ich rodzinom i przyjaciołom, wszelkiej pomyślności, uśmiechu i wytrwałości
  w pokonywaniu przeciwności losu.
  Życzymy Państwu również, aby w trudnościach dnia codziennego nie opuszczało Was przekonanie, że niepełnosprawność nie powinna stać na przeszkodzie w dążeniu do realizacji ludzkich pragnień i marzeń.
  Niech ten dzień będzie wyjątkowy, a każdy kolejny niech przynosi radość i szczęście.

  Kierownik i Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodźcu


  „Hej, zabawa, zabawa !!!” Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

  2019-12-03

  3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
  W tym roku do obchodów tego wspaniałego święta włączyła się również Nasza Gmina. Uroczystość odbyła się 29 listopada w Szkole Podstawowej w Grodźcu i została zorganizowana przez Wójta Gminy Grodziec, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodźcu oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  Ideą spotkania było zintegrowanie naszego lokalnego społeczeństwa i przybliżenie problemów, z jakimi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne. Wysokie krawężniki, nieprzystosowane środki komunikacji, ciasne pomieszczenia, wąskie przejścia i brak podjazdów to tylko nieliczne z wielu codziennych utrudnień.

  czytaj całość publikacji "„Hej, zabawa, zabawa !!!” Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych"

  Dołączona galeria:

  „Hej, zabawa, zabawa !!!”  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych„Hej, zabawa, zabawa !!!”  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych„Hej, zabawa, zabawa !!!”  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych„Hej, zabawa, zabawa !!!”  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych„Hej, zabawa, zabawa !!!”  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (52 fot.)...


   INFORMACJA O ORGANIZACJI CZASU PRACY W DNIACH 28 I 29 LISTOPADA 2019 r.

   2019-11-27

   Informacja

   W związku z organizacją i przygotowaniami do spotkania „Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”
   - w dniu 28 listopada 2019 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
   w Grodźcu będzie czynny do godziny 14:00;

   - dniu 29 listopada 2019 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
   w Grodźcu będzie nieczynny.

   W sprawach pilnych kontakt z pracownikami jest możliwy pod numerem
   telefonu 733 404 252
   Za utrudnienia przepraszamy !!!

   Kierownik GOPS Grodziec
   /-/ Danuta Mikołajczyk


   MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - SERDECZNIE ZAPRASZAMY

   2019-11-15

   29 listopada 2019r. w naszej Gminie odbędą się obchody związane z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, na które bardzo serdecznie zaprasza Wójt Gminy Grodziec, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodźcu
   oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, szczegóły w załączniku.

   Dołączona galeria:

   MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - SERDECZNIE ZAPRASZAMY

    KONCERT PROFILAKTYCZNY -

    2019-11-15

    „Co wybierasz śmierć czy życie” – w dniu 5 listopada 2019 r. na zaproszenie
    Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu odbył się
    kolejny koncert muzyczny, którego celem była profilaktyka i rozpowszechnianie wśród młodzieży dobrych zachowań i sposobów radzenia sobie z problemami współczesnego świata.
    W spotkaniu, które odbyło się w hali sportowej w Grodźcu uczestniczyli uczniowie
    klas IV-VIII wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Celem koncertu profilaktycznego było zwrócenie uwagi na moc i znaczenie słów oraz ujawnienie schematów zaniżania standardów moralnych. Podczas spotkania omówiono problem m. in. zjawisko zastępczej tożsamości, którego występowanie skutkuje: wulgarnym sposobem kształtowania swojego wizerunku, obscenicznymi zachowaniami, jak i też kolokwialną nie rzadko wulgarną formą wypowiadania się z ust rzeszy młodych ludzi. Postawy te kształtowane są głównie przez nieograniczony dostęp do internetu i social mediów.
    Na spotkaniu omawiane było także zjawisko hejtingu i pokazanie że słowo potrafi czasem ranić bardziej niż przemoc fizyczna.
    Kolejnym celem spotkania było pokazanie problemów związanych
    z odrzuceniem jednostek przez grupę, co przyczynia się do problemów jakimi mogą być samookaleczanie się, ucieczka w nałogi oraz wszelka forma degeneracji.
    Choć tematyka spotkania przedstawiała niezwykle trudne tematy, przedstawienie
    w wykonaniu wybitnej i uzdolnionej artystki - Aleksandry Dudziak zostało przyjęte przez naszą młodzież gromkimi brawami i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

    Dołączona galeria:

    KONCERT PROFILAKTYCZNY - KONCERT PROFILAKTYCZNY - KONCERT PROFILAKTYCZNY - KONCERT PROFILAKTYCZNY - KONCERT PROFILAKTYCZNY - 

     Koncert Muzyczny

     2019-10-29

     Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu, zaprasza na autorski program profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt. " Co wybierasz śmierć czy życie?" w wykonaniu Pani Aleksandry Dudziak. Koncert odbędzie się w dniu 5.11.2019 r. tj. wtorek o godz. 9.00 w hali sportowej w Grodźcu.


     INFORMACJA O ORGANIZACJI CZASU PRACY W DNIU 12.09.2019 r.

     2019-09-11

     W dniu 12.09.2019r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie nieczynny w godzinach 11:30-14:00.

     Kierownik
     /-/ Danuta Mikołajczyk


     OD BIERNOŚCI DO AKTYWNOŚCI

     2019-09-04

     “OD BIERNOŚCI DO AKTYWNOŚCI” - rusza nowy projekt skierowany do osób zamieszkujących na terenie województwa wielkopolskiego. Szczegóły na załączonym plakacie informacyjnym.

     Dołączone pliki:


     Żegnajcie wakacje !!!

     2019-08-29

     W okresie wakacji letnich 2019 roku dzieci z Gminy Grodziec, miały okazje uczestniczyć w Półkoloniach Letnich zorganizowane przez Wójta Gminy Grodziec oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, które odbyły się w dwóch terminach tj.: 15-19 lipca 2019 r. i 22-26 lipca 2019 r.
     Półkolonie obfitowały w różnego rodzaju atrakcje. Były to min.: wyjazdy na basen, kino, zwiedzanie muzeum, wycieczka do wioski norweskiej „Arendel”.
     Bez wątpienia był to czas dobrze wykorzystany na odpoczynek naszych dzieci i nabranie sił przed nadchodzącym nowym Rokiem Szkolnym 2019/2020 !!!

     Dołączona galeria:

     Żegnajcie wakacje !!!Żegnajcie wakacje !!!Żegnajcie wakacje !!!Żegnajcie wakacje !!!Żegnajcie wakacje !!!

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


      STYPENDIA SZKOLNE 2019/2020

      2019-08-21

      Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodźcu informuje
      o możliwości składania wniosków na stypendium szkolne na nowy
      rok szkolny 2019/2020

      1. Na podstawie art. 90n pkt. 6 ustawy o systemie oświaty wniosek o przyznanie stypendium szkolnego składa się do dnia 15 września danego roku szkolnego, a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych do dnia 15 października danego roku szkolnego. Wnioski składa się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grodźcu ul. Główna 38.

      2. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające uzyskanie dochodów w miesiącu poprzedzającym składanie wniosku, dokumentami tymi
      w zależności od sytuacji rodzinnej są:
      1. Zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości dochodów członków rodziny: zaświadczenie z zakładu pracy, odcinek od renty, emerytury.
      2. Zaświadczenie lub oświadczenie o korzystaniu z pomocy społecznej.
      3. Zaświadczenie ze szkoły lub decyzja o pobieraniu innego stypendium.
      4. Zaświadczenie lub oświadczenie o wielkości posiadanego gospodarstwa rolnego, lub o nie posiadaniu gospodarstwa rolnego.
      5. Zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości zasiłku rodzinnego, funduszu alimentacyjnego, świadczenia opiekuńczego, zasiłku dla opiekuna , specjalnym zasiłku opiekuńczym.
      6. Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub oświadczenie od osób prowadzących działalność gospodarczą.

      3. Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
      w Grodźcu ul. Główna 38; 62-580 Grodziec tel. 63 246 31 40.
      4. Druki do pobrania w zakładce druki – stypendia i zasiłki szkolne.

      /- / Kierownik GOPS w Grodźcu
      Danuta Mikołajczyk


      Spotkanie informacyjne dotyczące zmian w programie "Rodzina 500+"

      2019-07-19

      23 lipca 2019 r. w godzinach 10.55-12.55, odbędzie się spotkanie z pracownikami Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z mieszkańcami gminy Grodziec.

      Dołączone pliki:


      I turnus półkolonii letnich 2019 rozpoczęty !

      2019-07-15

      W dniu 15.07.2019 r. rozpoczął się I turnus półkolonii letnich, w których uczestniczą dzieci z terenu Gminy Grodziec. Miłym akcentem było pojawienie się Wójta Gminy Grodziec Pana Mariusza Woźniaka oraz Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani Danuty Mikołajczyk. Dzieciom zostały wręczone skromne upominki w postaci praktycznych bidonów.

      Życzymy udanej zabawy i bezpiecznego wypoczynku!

      Dołączona galeria:

      I turnus półkolonii letnich 2019 rozpoczęty !I turnus półkolonii letnich 2019 rozpoczęty !I turnus półkolonii letnich 2019 rozpoczęty !I turnus półkolonii letnich 2019 rozpoczęty !I turnus półkolonii letnich 2019 rozpoczęty !

      pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


       FUNDUSZ ALIMENTACYJNY 2019/2020

       2019-06-27

       TERMINY PRZYJMOWANIA I REALIZACJI WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO W OKRESIE
       ZASIŁKOWYM 2019/2020

       Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodźcu informuje, o zbliżającym się nowym okresie zasiłkowym z zakresu świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
       Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego wraz z kompletem dokumentów na okres zasiłkowy 2019/2020 przyjmowane będą od dnia 1 sierpnia 2019r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grodźcu ul. Główna 38.

       Na wnioski złożone do 31 sierpnia 2019 r. realizacja świadczeń przysługujących za październik nastąpi do 31 października 2019 r.
       Na wnioski złożone od 1 września do 31 października 2019 r. realizacja świadczeń za październik nastąpi do 30 listopada 2019 roku.
       Na wnioski złożone po 31 października 2019 r. świadczenia przyznawane będą od miesiąca złożenia wniosku.

       Wnioski o świadczenia z funduszu alimentacyjnego są do pobrania w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grodźcu ul. Główna 38 lub na stornie internetowej http://www.grodziec.gopsinfo.pl/

       Kierownik GOPS
       /-/Danuta Mikołajczyk


       Ulotka informacyjna

       2019-06-21

       Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodźcu przedstawia informację z danymi kontaktowymi naszych pracowników.
       Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie ulotki zostaną dostarczone do każdego z domów.

       Kierownik GOPS Grodziec
       /-/ Danuta Mikołajczyk

       Dołączone pliki:


       Półkolonie letnie 2019

       2019-06-18

       Harmonogram półkolonii letnich 2019 r.

       Dołączone pliki:


       IV Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim

       2019-06-14

       “Pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Miłością i opieką otaczają dzieci, których z różnych powodów nie mogą wychowywać biologiczni rodzice”. Takimi słowami rozpoczęły się IV Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim.
       Wydarzenie to miało miejsce 06.06.2019 r. w Kazimierzu Biskupim, wzięły w nim udział 64 rodziny zastępcze z powiatu konińskiego, profesjonaliści pracujący na rzecz dziecka i rodziny, wolontariusze, przedstawiciele samorządów powiatu konińskiego i gminy Kazimierz Biskupi. Gminę Grodziec reprezentowali pracownicy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

       Dołączona galeria:

       IV Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie KonińskimIV Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie KonińskimIV Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie KonińskimIV Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie KonińskimIV Dni Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Konińskim

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...
        Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

        przejdź do góry...

        Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodźcu. ul. Główna 38, 62-580 Grodziec

        Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji